Merkezi Uydu Sistemi Nasıl Kurulur?

Öncelikle kurulum yapılacak alanda çanak antenler nereye montaj olacak, multiswitch nasıl ve nereye yerleştirilecek, hazırda anten kabloları yok ise nereden ve nasıl kablo çekimi yapılacak vs. keşif yapılması oldukça önemlidir. Keşif yapıldıktan sonra, çanak anten yada antenler en uygun yere zemine göre çelik dübel, akıllı vida, saplama veya demir kaynağı ile yerinden oynamayacak şekilde montajı yapılır. Çanak antenler genellikle çatı gibi yüksek yerlere kurulmaktadır. Bunun sebebi, çanak antenlerin önünü kapatacak bina, ağaç gibi engel olmaması gerekir.

Multiswitch (Uydu Santral) sıvı temasının olmayacağı en uygun yere montajlanır. Çanak anten-antenlerin ucuna takılacak olan Quattro LNB’den Multiswitch’e kablo çekimi yapılır. Kablo uçlarına F Konnektör bağlantıları yapılarak, çanak anten den alınan sinyaller Multiswitch’e iletilir.

Sinyalin yeterli olmayacağı yerlerde, örneğin çok katlı apartmanlarda yada çanak anten ile Multiswitch arası uzun mesafeler de Multiswitch Amplifier kullanılır. Multiswitch Amplifier sinyal kaybını dengeleyerek, sistemin daha sağlıklı çalışmasını sağlar.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen WhatsApp'dan Ulaşın!
Call Now Button